Reflux

Vyšetrenie na REFLUX - PEP test
PEP test - vyšetrenie overujúce gastroezofageálny reflux
Je neinvazívne, nebolestivé a bezstresové vyšetrenie, ktorým sa dá veľmi jednoduchým spôsobom, analýzou slín pacienta, verifikovať tzv. GASTROEZOFAGEÁLNY REFLUX. Priekaznosť tohto vyšetrenia je vysoká.

Čo je gastroezofageálny reflux?
Je to ochorenie, pri ktorom sa obsah žalúdka (jedlo so žalúdočnými šťavami) vracia do pažeráka, príp. horných ciest dýchacích, čím je sliznica dráždená, poškodzovaná, prekyslená a tým spôsobuje ťažkosti.

Aké sú najčastejšie príznaky?
Pálenie záhy, pobolievanie za hrudnou kosťou, zavracanie stravy, resp. žalúdočných štiav do dutiny ústnej, ale najčastejšie stále hlieny, pokašliavanie alebo dráždenie na kašeľ, zmeny hlasu, poruchy zubnej skloviny, opakované infekty v oblasti prínosových dutín uší, horných ciest dýchacích.

Ako sa objednať na PEP test?
Na dané vyšetrenie sa nemusíte objednávať, stačí len prísť na našu ambulanciu počas ambulantných hodín. Sestrička vám na počkanie vydá skúmavku na zbieranie slín a podrobne vás zaučí o správnom spôsobe odberu slín, aby bolo vyšetrenie priekazné. Ak je vyšetrenie určené pre dieťa – úplne stačí, ak po skúmavku príde sám rodič, dieťa nemusí byť prítomné.