1. Estetické zákroky PLAZMOVÝM LÚČOM

Chirurgia plazmovým lúčom je bezkontaktná,tzv. SOFT chirurgia využívajúca PLAZMU, ionizovaný atmosferický plyn, na nedotykové ošetrenie tkanív. Poskytuje pacientovi aj lekárovi nové možnosti v chirurgii, nahrádza invazívnejšie postupy a minimalizuje riziká týkajúce sa chirurgickej resekcie, krvácania, pooperačných komplikácií, pooperačných infekcií a narkózy. Ošetrené tkanivá sublimujú, čím sa zabraňuje nežiadúcemu prenosu energie do okolitého tkaniva. To zamedzuje poškodeniu okolitého tkaniva, preto je TÁTO METÓDA CIELENÁ, VEĽMI ŠETRNÁ A MINIMÁLNE INVAZÍVNA.

Charakteristiky zákroku plazmovým lúčom :

  • bez jaziev, bez rezania, bez krvácania, bez narkózy
  • rýchla doba hojenia
  • trvalý efekt

 

 

 

2. DRAKULOTERAPIA - PRIRODZENÝ SPôSOB REJUVENIZÁCIE
    – OMLADENIA NA BUNKOVEJ ÚROVNI

- redukuje vrásky, zlepšuje vzhľad jaziev, redukuje jazvičky, strie ...

pružnejšia, sviežejšia a mladistvejšia pokožka

Je to inovatívna metóda, ktorá využíva regeneračné účinky vlastnej – autológnej krvnej plazmy, pričom výsledkom je krajšia, pružnejšia, sviežejšia a mladistvejšia pokožka v ošetrovanej oblasti a samozrejme redukcia vrások.
Pri drakuloterapii sa aplikuje telu vlastný materiál - plazma, bohatá na rastové faktory, do hĺbky dermy, čo naštartuje regeneráciu tkanív a rejuvenizáciu na bunkovej úrovni.
Drakuloterapia redukuje vrásky, zlepšuje vzhľad jaziev, redukuje jazvičky, strie,
ale najmä doslova naštartuje obnovu a omladenie pokožky.

Vďaka tejto terapii je možné spomaliť starnutie úplne prirodzenou cestou – pomocou informácii, ktoré sú zapísane vo vašej vlastnej krvi. Správny medicínsky názov tejto terapie je S3 terapia (stimulated self serum – sérum z vlastnej krvi) alebo PRP terapia (plateled rich plasma – plazma obohatená o krvné doštičky).
Tajomstvo tejto terapie spočíva v tom, že obohatená krvná plazma obsahuje rôzne rastové faktory a proteíny, ktoré regenerujú pokožku, podporujú a urýchľujú jej hojenie. Týmto spôsobom sa pokožka začína opäť omladzovať. Poškodenia, ktoré boli spôsobené vekom, sa tak na dlhšiu dobu minimalizujú.


Táto metóda je maximálne bezpečná, vysoko účinná s minimom nežiadúcich účinkov,
keďže využívame telu vlastný - autológny materiál.

Už v minulosti sa drakuloterapia využívala na zvýšenie imunity či regeneráciu tkanív. Ide o metódu, pri ktorej sa z vlastnej krvi odobranej do špeciálnych odberových setov počas centrifugácie uvoľní veľké množstvo krvných doštičiek – trombocytov (preto aj názov PRP, platelet-rich plasma) – a z nich rastových faktorov, ktoré stimulujú po aplikácii v derme – zamši – fibroblasty k tvorbe vlastného kolagénu, elastínu a kyseliny HA. Tým, že sa aplikuje telu vlastný materiál, eliminuje sa riziko akejkoľvek alergickej reakcie, zákrok predstavuje prirodzený spôsob rejuvenizácie na bunkovej úrovni. Výsledkom je zregenerovaná, pevnejšia a plnšia pokožka bez vrások, redukcia jazvičiek po akné, redukcia strií a kruhov pod očami, zlepšenie vzhľadu jaziev. PRP terapia sa využíva aj na stimuláciu zárodočných buniek vlasových folikulov pri vypadávaní vlasov.

 

 

 

3. VÝPLŇOVÉ TECHNIKY VRÁSOK kyselinou hyalurónovou

- vyhladenie vrások, omladenie pokožky


prirodzený efekt - okamžité výsledky - minimum nežiadúcich účinkov

 

Za pomoci vysoko kvalitných švajčiarskych prípravkov na báze kyseliny hyalurónovej, obohatenej vitamínmi a antioxidantmi, omladzujeme pokožku a redukujeme vrásky. Vďaka neštandardnému usporiadaniu molekúl  sa pri týchto výplňových technikách zachováva prirodzená pohyblivosť i elasticita pokožky, pričom mimika tváre ostáva neporušená a výplňový materiál neviditeľný. Efekt po zákroku je okamžitý a zároveň trvácnejší ako pri použití bežných výplňových materiálov. 

 

4. BOTOX - odstraňuje mimické vrásky alebo potenie v nežiadúcej oblasti

Vrásky spôsobené opakovanými kontrakciami tvárových svalov je možné v podstatnej miere redukovať aplikáciou botulotoxínu do oblasti týchto svalov.
Botulotoxínom je možné ovplyvniť i nadmerné potenie podpazušia, dlaní a chodidiel.

Mechanizmus účinku botulotoxínu:
Botulotoxín je produkt baktérie Clostridium bolulinnum, ktorý sa injekčne aplikuje do hyperaktívnych mimických svalov, kde v oblasti nervovosvalového spojenia blokuje vyplavenie acetylcholínu, ktorý je zodpovedný za prenos vzruchov z nervov do cieľového mimického svalu. Výsledkom je dočasná paralýza svalov zodpovedných za tvorbu vrások. Mimické vrásky sa potom vyhladia. Efekt terapie sa začne rozvíjať postupne , asi 48 - 72 hodín po zákroku, úplne sa rozvinie do 14 dní po zákroku. Dĺžka trvania rozvinutého efektu je individuálna, po prvej aplikácii asi 4 - 6 mesiacov. Opakovanými aplikáciami sa dĺžka efektu postupne predlžuje. Obnova prenosu nervového vzruchu sa objavuje postupne.