BOTOX

Mechanizmus účinku botulotoxínu :
Botulotoxín je produkt baktérie Clostridium bolulinnum, ktorý sa injekčne aplikuje do hyperaktívnych mimických svalov, kde v oblasti nervovosvalového spojenia blokuje vyplavenie acetylcholínu, ktorý je zodpovedný za prenos vzruchov z nervov do cieľového mimického svalu. Výsledkom je dočasná paralýza svalov zodpovedných za tvorbu vrások. Mimické vrásky sa potom vyhladia. Efekt terapie sa začne rozvíjať postupne asi 48 - 72 hodín po zákroku, úplne sa rozvinie do 14 dní po zákroku. Dĺžka trvania rozvinutého efektu je individuálna, po prvej aplikácii asi 4 - 6 mesiacov. Opakovanými aplikáciami sa dĺžka efektu postupne predlžuje. Obnova prenosu nervového vzruchu sa objavuje postupne.

Kontraindikácie :
Precitlivelosť na liečivo alebo na niektorú z pomocných látok.
Zvlášť zvýšenú opatrnosť a prísny dohľad vyžadujú : tehotenstvo, nervovosvalové ochorenie (Myastenia gravis), poruchy zrážania krvi, zápal v mieste vpichu, užívanie niektorých liekov.
Použitie botulotoxínu počas kojenia sa neodporúča.

Nežiadúce účinky :
Vo všeobecnosti je táto metóda účinná a bezpečná, ale vedľajšie účinky sa môžu vyskytnúť.
Sú to : svrbenie, začervenanie, drobné modrinky v mieste vpichu, bolesti hlavy, veľmi zriedka dvojité videnie, prechodné chrípkové znaky (spontánne zmiznú do 2-4 dňoch).
Ostatné nežiadúce účinky, ktoré sa môžu vyskytnúť, priamo súvisia s ošetrovanou lokalitou, napr. pokles horného viečka, pokles obočia, asymetrický úsmev a pod. (upravia sa behom 2-4 týždňov).
V ojedinelých prípadoch sa efekt nedostaví vôbec (prítomnosť protilátok v organizme proti botulotoxínu typu A)

Po zákroku treba dodržiavať tieto pokyny :
Počas 4 hodín sa nepredkláňať, neľahnúť si, nedotýkať sa ošetrených oblastí.
Počas 2 dní necvičiť, nenavštíviť solárium ani saunu.
Počas 2 týždňov neabsolvovať kozmetickú masáž ani ošetrenie pleti.

Kontaktujte nás

Fotografie sú reálne, bez dodatočnej retuše.

Botox

 

 

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti